Risotto met prei en scampi, want n nu de lente gestart is, mogen ook de zonnige gerechten volgen, toch?
Veelzijdige risotto
Dit recept is fancy genoeg om indruk te maken én toch makkelijk genoeg voor een doordeweekse avond. Win-win! Wat ik er bovendien echt zalig aan vind is dat het heel veelzijdig is. Ik serveer het in dit recept met scampi, maar at het restje zelf nog met een stukje kip. Zin in een stukje kabeljauw? Past ook perfect! I love it… en helemaal leuk: Lucie (4 jaar) vond het ook heel lekker. Yay!
Ga jij het uitproberen?
Risotto met prei en scampi
500 g scampi, gepeld en ontdarmd*
3 el olijfolie
1 tl paprikapoeder
1 tl lookpoeder
½ tl currypoeder
2 sjalotten
3 stengels prei
300 g risottorijst
800 ml kippenbouillon
50 g Parmezaanse kaas (geraspt)
2 el boter
Peper en zout
Verse basilicum
- Maak een marinade van olijfolie, paprikapoeder, lookpoeder, currypoeder en een snufje zout.
- Meng de scampi door de marinade en laat zo lang mogelijk marineren.
- Snipper de sjalot en snij de prei in dunne ringen.
- Verwarm een pan met dikke bodem en smelt de helft van de boter.
- Stoof de sjalot en prei glazig.
- Voeg de risottorijst toe, roer goed om en laat een paar minuten meebakken.
- Giet een pollepel bouillon erbij en laat de rijst de vloeistof absorberen.
- Blijf bouillon toevoegen zodra de vorige portie is opgenomen, tot de risotto bijna gaar is.
- Haal de pan van het vuur en roer de Parmezaanse kaas en de resterende boter erdoor.
- Kruid met extra peper en laat de risotto 5 minuten afgedekt rusten.
- Bak ondertussen de gemarineerde scampi kort aan beide kanten in een hete pan.
- Serveer de risotto met de scampi, extra Parmezaanse kaas en verse basilicum.
*Psssst, voor de pietje preciesjes (jahaaa, ik kreeg er al een opmerking over in mijn mailbox)…
het klopt: op de foto is een van de scampi’s niet gepeld. Maar twas mooier zo, sorry not sorry !)
De Zondag
Een gerechtje dat ik klaarmaakte voor De Zondag naar het recept van Jill uit Torhout. Lezeres Jill kookt elke dag met veel liefde voor haar prachtige gezin. En daar genieten haar man en drie dochters ontzettend van. Jill: “De kookkriebels zitten in de familie, mijn grootmoeder en ouders leerden me de basis en zelf ontdek ik heel graag nieuwe dingen! Ik genieten van kokerellen en experimenteren en mijn tafelgenoten genieten van mijn creaties, ideaal toch? Zelfs mijn jongste dochter (9) proeft alles mee.”
Jill: “Risotto is het favoriete gerecht van mijn oudste dochter. Wij eten het dus regelmatig, en heel vaak met een andere twist. Met pompoen of knolselder bijvoorbeeld. Ik hoop dat heel veel lezers deze variant met prei zullen uitproberen. Het is heerlijk, snel klaar én met allemaal eenvoudige ingrediënten.”
Inzendingen voor “Zondagse kost” zijn nog steeds héél welkom. Twijfel zeker niet aan jezelf, alle inzendingen komen in aanmerking! Van ontbijt tot late night snack, gerechten van Afrika tot in Amerika en van klassiek tot verrassend origineel. Kortom: stuur snel je recept, een foto van jezelf én je adres door naar zondagsekost@roularta.be en wie weet schitter jij binnenkort in “De Zondag”!
x
Amylia
Deze ziet er echt heerlijk uit.