Banaan pannenkoekjes zijn gezond en gewoonweg zalig, eenvoudig en geliefd door groot en klein. Bovendien is dit recept ideaal om rijpe bananen op te gebruiken!
Mix & Match
Dit receptje is er eentje voor ‘basic’ banaan pannenkoekjes. Je hebt maar en paar ingrediënten nodig om deze lekkernij op tafel te toveren. Maar geloof mij, met deze basis kan je alle kanten op. Een paar ideetjes om je pancakes te pimpen, let’s mix & match!
- Toppings: Met lekkere toppings kan je helemaal loco gaan. Alles is mogelijk! Voor wie het gezond wil houden denk ik aan platte kaas of ricotta. Met daarbovenop veel vers seizoensfruit en een straaltje honing of agave siroop. Voor wie geen calorietjes telt stel ik een grote schep verse slagroom voor. Aangevuld met chocoladestukjes en vers fruit.
. - Chocolade chip banaan pannenkoekjes: Voeg een eetlepel chocolade chips (of fijngehakte chocolade) toe aan het beslag, dit doe je uiteraard best na het mixen.
. - Chocolade banaan pannenkoekjes: Voeg 1 tl ongezoet cacaopoeder toe aan het beslag.
. - Pindakaas banaan pannenkoekjes: Voeg 1 el pindakaas toe aan het beslag.
. - Banaan Pannenkoekjes met rode vruchten: Voeg na het mixen enkele rode bessen toe aan het beslag. (De vruchten blijven dus heel) resultaat? Langs buiten krijgt je pannenkoekjes enkele ‘bultjes’, maar wanneer je hem halveert komen heerlijke vruchten tevoorschijn!
Banaan pannenkoekjes
Ingrediënten per persoon:
1 ei
100 ml amandelmelk
70g havermout
1 banaan
Snuifje kaneel
Kokosolie
Toppings naar keuze: blauwe bessen, ricotta, honing,…
- Mix het ei samen met de amandelmelk, havermout en banaan tot een glad beslag.
Tip: Gebruik hiervoor je blender - Verwarm een beetje kokosolie in een pan
- Bak kleine ronde pannenkoekjes van het beslag
- Serveer met lekkere toppings
- Geniet!
Benieuwd naar jouw favoriete mix&match!
Welke banaan pannenkoekjes wil jij snel uittesten?
x
Amylia
Test je dit lekkere gerecht
of een ander cookamealtje uit?
Laat het mij weten via #cookameal,
@cookameal of amylia@cookameal.be.
Je doet mij er héél veel plezier mee!
#zondagsekost
Dit lekkere gerechtje maakte ik klaar in het kader van #zondagsekost voor ‘De Zondag’. Het is een recept van de superlieve Elisa, een 22jarige studente die helemaal gek is op koken én bovendien een enthousiaste cookameal-volger (jeeeeej!) Ze staat zelf ook heel graag in de keuken en deelt haar lekkere creaties regelmatig via instagram, go check her out!

Inzendingen voor “Zondagse kost” zijn nog steeds héél welkom. Twijfel zeker niet aan jezelf, alle inzendingen komen in aanmerking! Van ontbijt tot late night snack, gerechten van Afrika tot in Amerika en van klassiek tot verrassend origineel. Kortom: stuur snel je recept, een foto van jezelf én je adres door naar zondagsekost@roularta.be en wie weet schitter jij binnenkort in “De Zondag”!
.